S ještědským SCM v norském Kristiansandu

Rok se s rokem sešel a měli jsme to štěstí, že nás parta kolem ještědského SCM opět vzala na jejich další letní zahraniční tour, tentokrát na sever do Skandinávie. V mladém kolektivu to byla taková vzpomínka na svá dorostenecká léta, jako například učení se hanlivých norských slovíček nebo nekonečné množství aktivit v zemi, kde v létě nepřichází noc. Kvanta geocachingu a bezpočet map pro orientační běh, to je taktéž charakteristika Kristiansandu.

kristiandsand-geo_ob

A k tomu moře plné makrel, les plný borůvek a norové (i norky) dychtiví fotbalových zápasů… únava ještě dva dny po zájezdu. Prostě ohromná bolest, kterou by snad dokázal vyjádřit pouze fotbalový šampion Ronaldo…

ronaldo_bolest

10 dní na severu jsme strávili v péči místního slavného klubu, který připravil úžasný sportovní i společenský program.

kristiandsand-pece.JPG
kok-topp

logoMimo tréninků jsme se účastníli 4 etapových vícedenních závodů Sorlandsgaloppen 2016 o velikosti cca 1200 závodníků. Běželi jsme městský sprint, middle, long a závěrečný hendikep s délkou middlu. Hlavní pozornost závodu byla upřena na kategorie od 13 do 20 let. Tito si zaběhali s GPS, soutěžili o nejrychlejší mezičasy na trati, prostě si užívali nezvykle velkého zájmu jako v dospělé elitě. Určitě dobrá příprava do budoucna!

Že se nejednalo o žádný lehký orienťák, se můžete přesvědčit třeba na GPS záznamech. (web závodu, GPS záznamy všech dnů) Naše parta si odnesla mimo cenných zkušeností i oceněná umístění 🙂

GPS_kristiansand

Reportáž ze zájezdu najdete na webu ještědského SCM. A rád bych přidal ještě jeden odkaz a dík a to české Pragovce za jejich MČR na krátké trati. To bylo mistrovství s velkým M především díky náročnosti terénu a tratí. I díky tomu nebyl pro nás příjezd do drsné Skandinávie tak velkým kontrastem. (web závodu, TV záznam)

Advertisements
Categories: Orienteering | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: