Tolik dřiny pro 32 minut slávy…

Spoustu potu, dřiny a odříkání mají za sebou nejen čerství mistři Evropy na krátké trati, kteří zvládli velmi náročnou trať za pouhých 32 minut.

mistr_me_middle

Ale nápodobnou dřinu k položení mnoha kilometrů kabelů a kamer odvedl i štáb české TV, jemuž bylo bohužel dopřáno jen (pouhých) 32 minut přímého televizního přenosu.

tenis

České tenistky na French Open nám bohužel neudělaly radost ani na kurtu ani “v lese”. Holky bohužel prohrály a dlouhou bitvou k tomu, nám zabraly bohužel i veškerý čas na obrazovce. Hodiny se smrskly na minuty, a tak dnes z prokecaných 4 hodin běželo živě jen přibližně 32 minut, právě tolik, za kolik Matthias Kyburz zvládl najít 24 kontrol na 5,7 km dlouhé trati a nápodobně Tove Alexandersson 21 kontrol na rovných 5ti km. (výsledky, fotky, GPS tracking na webu ME)

Při zítřejším štafetovém závodě  nám snad bude více přáno nejen na televizní obrazovce, ale i na stupních vítězů, kam by mohl vystoupit z Česka nejen Honza Šedivý (dnes 6.)  😉

A nějaké perličky z TV komentátorského stanoviště:
* Probíhá závod mužů na krátké trati, nevysíláme živě, komentujeme pouze pro web, protože čekáme na konec tenisových zápasů Kvitové a Šafářové. Máme za sebou první hodinu a půl komentování a  organizátorky nám přináší něco k snědku. Jenže při tom zavadí o kabely a v mžiku na monitorech ztracíme obraz. V tu chvíli se ozývá režisér: “Chlapi připravte se, za 20 vteřin začínáme živý přenos”. Hledáme záložní řešení. Rychle obracíme zraky na 5 metrů vzdálenou obrazovku IOF live centra, kde taktéž běží náš televizní přenos. Mikrofony nám nedovolují se více přiblížit, a tak bystříme zrak do dáli, co vlastně máme komentovat. Za 2 minuty nám naštěstí vrací obraz.

* Ná závod žen jsme opět mimo živé vysílání, jedeme jen pro web. Výjimečně se mi povede nějaká nezakoktaná hezká hláška. Dostávám pochvalu od Petra Kubáska z ČT s instrukcí, že tohle rozhodně musím zopakovat, jakmile skočíme zpět do živého přenosu. Dnes už se tak nestalo, tak se zítra nedivte, pokud uslyšíte ještě něco i z middlu 😉

A na správnou atmosféru zítřejšího přenosu vás třeba ještě naladí i Upoutávkové video ME 2016. Štafetový přenos začíná v sobotu v 9:50.

Advertisements
Categories: Orienteering | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: