České štafetové mistrovství živě na obrazovkách ČT

Desátý říjen 2015 byl tak trochu premiérový. Nebyl to sice ten slavný den, kdy byl do Vracova přiveden elektrický proud, ale byla to jiná revoluce 21. století. Před 15 lety naše slavná federace IOF plánovala, jak budeme běhat po loukách, abychom byli mediálně atraktivní sport a v roce 2008 tak zažili premiéru na Olympijských hrách v Pekingu. Myšlenky IOF byly a jsou spíše kontraprudiktivní, ale televizně zajímavý sport dnes už rozhodně jsme a naštěstí díky technologickému pokroku běháme stále schovaní v lese. Tým české televize kolem Karla Jonáka vymyslel, jak hezky ukazovat podstatu OB v televizi a úspěšně tak činí v Česku i na mistrovstvích světa či Evropy.

Živý přenos ze štafet s českým komentářem byla ale absolutní premiéra pro tento tým. A mě tak nějak potrefila náhodou a k tomu ještě s tak bláznivým dalším premiérovým nápadem, jakože mám část závodu běžet a část živě komentoval.

Jaké to je? No však si to zkuste, vyběhnete fofrem na 50 minut, pak se během 5 minut převlíknětě jak nejvíc můžete (jinak byste totiž ve vracovské “sahaře” na podzim během 2 hodin povídání umrzli) a pak si pusťte tento televizní přenos, pouze obraz bez zvuku a komentujte. Jo jo, nemáte ani o kapku více informací, jen samotný televizní obraz. A do toho vám rejža občas šoupne GPSky a vy ani netušíte, o co tam půjde a či ty “spermie” jsou vlastně kluci nebo holky.

Hele, ale byla to zábava. Pořadí se docela přesouvalo, o napínavé chvíle nebyla nouze, jména se mi pletla a ztrácela a když se pak začaly rozdávat medaile, cítil jsem se stejně spokojený, jako bych ji dostával sám.

Prý možná vyjde další živý přenos z Mistrovství Evropy v ČR v roce 2016. Takže poučit se z chyb a určitě určitě to bude příště lepší než 3D Avatar 😉

MCR2015_vracov

Advertisements
Categories: Orienteering | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: