Route 66 aneb 12. mistrovství Evropy v Rogainingu

Stálo to pár chvil přesvědčování než mě má parťačka přesvědčila k rogainingové premiéře. Výměnou za dovolenou u Lipna, ušetřila mě 24 hodinového dobrodružství, a 27.června ve 12 hodin jsme vystartovali vstříc Novohradským horám ve 12ti hodinové kategorii.

Před startem - Rogaining 2015Pózička dvou “litvínovských” párů minutku před startem

Kdo by nevěděl, o co tady jde, tak se jedná o “scorelauf” na turistické mapě. Časový limit byl 12 hodin (od 12:00 do 24:00). K naplánování trasy byla přibližně 1,5 hodina. Tak nějak jsme odhadovali, že můžeme uběhnout asi 50 km do západu slunce. Noc už jsme si chtěli pouze užít obnovou sil v závodní restauraci a následnou procházkou na nějakou blízkou kontrolu.

Po startovním výstřelu hajného Robátka za svitu sluníčka jsme vyrazili sbírat kontroly. Oblast byla protkána docela hustou sítí cest. Nejzajímavější a nejhezčí částí byl samotný jihovýchod mapy – horské podmáčené louky na hranicích s Rakouskem. Tam nás také zastihl první s celé řady silných deštů. Doposud pohodové běhání nabralo na dobrodružnosti.

Naše trasa ze startu po směru hodinových ručiček:

Kolem 23. hodiny jsme naposledy probrodili deštěm rozvodněný potok do výše kolem (lávku jsme minuli o 3 metry :D), naposledy pozdravili jednu z odvážných dvojic z 24 hodinovky, které mířila opačným směrem do temné mlhy vstříc nočnímu dobrodružství, a zamířili mezi hořícími loučemi k cílovému transparentu.

Poděkování pořadatelům, horká sprcha, teplý gulášek a šup do spacáku. Odbila půlnoc a spustil se další silný déšť… Ráno u snídaně vítáme potleskem první statečné dvojce hlavního závodu mířící do cíle. Ač počet bodů nezávisí jen na naběhaných kilometrech, tak ti nejlepší z nejlepších naběhali až kolem 140 km. Postupy vítězů jsou zde.

Odměnou za osobní rekord 66 km byly nejen obrovské koláče za druhé místo, ale také relax v okolí Lipna. Nahoře na Stezce korunami stromů, i dole u břehu na báječné cyklostezce podél přehrady.

A protože borůvky rychle doplňují energii, brzo bylo opět sil na rozdávání, např.skály na Čertově kopytě. Takže za rok zas? 😉

Advertisements
Categories: Orienteering | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: