Virtuálně, ale stále v přírodě

Množství sněhu a dunivý severák za oknem nedávají znát, že by nás do lesa už měly volat první jarní závody. Ale copak jsou orienťáci z cukru?

Oblastnak Branzez, 2015Dvojzávod v malebné přirodě u Branžeže musel zahřát závodníky na těle i duši, i přes nepříjemné ochlazení. Sněhové vločky čekaly ještě za dveřmi.

My, promrzlí pořadatelé z TJ Turnov, jsme se pak zahřáli o pár hodin později tancem a “čajíčky” na večerní výroční schůzi. Loňský rok nám přinesl zcela jiné výkony než předchozí léta. Útlum na stupních výkonů nahradili jiní, mediálně možná méně viditelní, ale pro oddíl o to cennější dříči. Za svou odvedenou práci byli ohodnoceni naši trenéři a pořadatelští tahouni.

Další smeknutí kloboukem patří partě z Outfanatic, která zkouší rozjet Virtuální závody.

Prostě sedni k počítači a rozsekej ty “rychle-běhavý” šmejdy alespoň virtálně jako v Catching Features. Ale né, kecám. Myšlenka je zcela opačná a vše probíhá v přírodě. Jen se soupeři se nepoměřujete “head to head”, ale přes svůj záznam v GPS. Na proběhnutí trati máte celý měsíc. Na první trať v Divoké Šárce jsme vyrazili se Žokejem doslova za pět minut dvanáct, za soumraku 31.3. v den uzávěrky. Vše probíhalo přesně tak, jak píší na webu Outfanatic: “Nikdo se nemusel stresovat, že závod nestihne, protože nejede tramvaj, že se necítí fit, anebo že je bláto”. Prostě kdykoliv během měsíce přijeď na místo, zapni GPSku a vyraž. Jen pokud to necháš na poslední chvíli jako my, tak zpoždění tramvaje, sníh na trati a kroupy z nebe, trochu stresu zaručeně dodají 😉 Březen skončil a již je zveřejněna dubnová trasa. Snad tentokrát dorazí více než 16 lidí, což je teda na milionovou Prahu fakt málo… Říkám si, jestli by se nenašlo víc nadšenců v mém 4 tisícovém městečku Fryšták. Mimochodem všimli jste si aprílových “mapových” žertíků na mapy.cz a google maps?

puzzle-seznampacman-googlePo virtuálních hrátkách se ale vždy hodí vyčistit si hlavu někde v horách. Krušné hory jsou například známé pro několik zajímavých vodních nádrží (např. Fláje, Janov, Jezeří). Ale to je spíš na turistiku, k běhu je lepší dobývat vrcholy, pro mě tedy rozhodně. V severní části Krušných hor rozhodně stojí za výběh Loučná nebo rozhledna Jeřabina. Jenže i dubnové dobývání může být docela náročné…

Rozhledna Jeřabina

rozhledna-jerabina Za týden startuje první Horská výzva. Uvidíme, jestli nás na trati bude doprovázet ledová mlha nebo sluníčko…
Valach (Olaf) s Hanákem (Otri) budou každopádně příjemně trpět za jakýchkoliv podmínek 😉

Advertisements
Categories: Orienteering | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: