Chrastavské zabloudění do Skandinávie

Dlouho dlouho bylo tady na blogu mrtvo. Aby taky ne, když mým největším a jediným sportovním výkonem za poslední dva měsíce byl rozhovor do příštího čísla časopisu orientační běh. Ale poslední víkendový impulz byl důrazným argumentem jezdit na závody častěji. Ač bych mohl říct, že po loňské sezóně ve Finsku a zimě v Turnově musím být zhýčkaný super orienťákem, tak to vůbec není pravda. Tímto se nedá přejíst a s jídlem roste chuť. Nezbývá než souhlasit s tím, co o víkendu na béčkách u Chrastavy prohlásil Honza Picek (a ten už zmapoval mnoho exkluzivních terénů): pro takové závody děláme orientační běh!

Mapa možná vypadá na první pohled všedně, ale nevzpomínám si, že bych mimo Český ráj běžel v Česku v tak neuvěřitelném a náročném terénu. Severní část mapy posetá obřími balvany je exkluzivním prostorem. Světový pohár z roku 2011 na vyhlášeném Císařském kamenu u Liberce se zpětně jeví jako přespolák. A že mi “pouhých” 12 km trati zabere přes 100 minut bych nehádal. Díky Chrastavo! Minuty nad směrné časy nevadily, ba naopak 😉

becka_chrastava_2014_small

Z Turnova do Liberce či Chrastavy by to nebylo daleko, ale po třech měsících přišlo na řadu další stěhování a vracím se do Prahy, tentokráte na Vysočany. Do ráje to bude sice dál, ale alespoň ten příští závod máme hned za rohem. Příští pražská liga se koná na Podvinném mlýně, tak jsem na to zvědavý. Výhled z okna nevypadá špatně.

vysocany

Advertisements
Categories: Orienteering | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: