Severočeský pětiboj

Střelba, šerm, jezdectví, plavání i přespolní běh by rozhodně našli skvělé zázemí u hradu Hazmburg a řeky Ohře. Další ročník Litoměřického tulipánu zamířil opět trochu dál od Litoměřic. Loňský sprint v pevnosti Terezín už prý ztěží něco překoná, každopádně letošní tři etapy nabídly opět pestrou nabídku terénů a navigačních úkolů. K řešení bylo množství kombinací volného pořadí kontrol, povinných obousměrných postupů a jedenkrát i mikro-O (více kontrol na objektu uprostřed kolečka, bez kódu, nutno číst pořádně popis kontroly). Navštívené terény zobrazují ukázky map ze všech tří etap:

tulipan2014
Ukázky map jsou převzaty a k prohlídnutí celých map i s GPS postupy si dovolím odkaz na jiný než můj mapový archív.


První etapa pod hradem byla drsná a terénně výživná. Druhá městská navýšila obtížnost mikro kontrolami a skončila velmi zajímavým faktem – 60 % závodníků disk. Třetí, pravděpodobně nejsnazší, proběhla v zámeckém parku. Za mne celkově zážitek za 10 z 10 hvězdiček 😉 (stránky závodu na ORISu) Navíc Hazmburg dobyt i s pokladem 😀

hazmburg

S denní pauzou víceboj pokračoval o pár kilometrů dále. S Litvínovem jsme pořádali dvě etapy. Shodil jsem dres závodníka a navlíkl vestu na roznos SIček. V krušnohorském horském lese jsme pořádali dopoledne krátkou trať a odpoledne sprint ve městě i lese. Kecal jsem i trochu do tratí, proto je tu rád zveřejním. Hlavní kategorie měly rozhodně náročné parametry. Bohužel z ještědské oblasti mnoho závodníků nepřijelo a tak speciálně trať H21L museli zkrotit kluci z Prahy. Nejen krátkou trať, ale i sprint, vyhrál kamenický junior Ondra Semík. Zachyboval pouze jednou, paradoxně na “fáborkové” kontrole, kterou ale H21L nabíhali z těžké strany a bez přečtení popisů se na ní daly nechat minuty. Krátká trať – postupy vítězů, výsledky a fotky. Totéž sprint.
winner.H21L-middle
Dva týdny odpočinku a na programu bude další významná událost mého nového “nereprezentačního” tréninkového kalendáře – žádný trénink, ale opět pořádání. Tentokrát celostátních závodů mezi Turnovem a Mladou Boleslaví. Na poměr závodníci/pořadatelé to bude mezi litvínovským a turnovským klubem asi vyrovnané. Věřím, že i tratě nabídnou dostatečnou náročnost. Klasickou trať elity už mám v nohou. Ačkoliv neprochází oblíbenými skálami českého ráje, tak Dan Wolf postavil na postupy hodně zajímavou trať, která mi připomínala loňské juniorské mistrovství světa. Jsem hodně zvědavý kolik minut mi nadělí čeští reprezentanti… 😉

A ještě jedna perlička na závěr. Honza Schulhof mě snad omluví. Momentálně běhá téměř nadzvukovou rychlostí, ale možná právě proto občas těžce nezkrotí mapu. A tentokrát měl tu smůlu, že mi naběhl přímo do namířené foto-pasti a problém nevyřešil ani při útěku od objektivu;-)

ukazka_sprint_jenda

Advertisements
Categories: Orienteering | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: