Příprava ve Švédsku a Tiomila 2013

…tak prý to byla nej nej za posledních mnoho let! Letošní Tiomila byla opravdu mimořádná. Nabídla dva druhy terénů – ošidnou rovinu (obzvláště v noci) a typické stockholmské kopečky se srázky a kameny. K tomu stavitel dodal zajímavé fárstování a několik dlouhých postupů. A když vyšlo i počasí, byla po ránu na shromaždišti "letní atmosféra" skoro jako na červnové Jukole 😉

Možná jste již dříve zahlédli památné fotky z jisté Tiomily 1981. Tak vězte, že to bylo právě zde, kde se závodníci před 22 lety brodili ve sněhu a bahně:

Letošní atmosféru zdařile přiblíží úžasné fotky Petera Holgerssona:

A napínavé dění uprostřed lesa poodhalí výborná analýza Jana Kocbacha s názvem: What a night of mistakes!
Včetně rozboru zajímavých postupů, například porovnání souboje finišmanů Kalevanu a Haldenu:

Letošního ročníku se neúčastnili jen Češi v zahraničních dresech, ale také několik ryze českých týmů :yes: Kade s bravurou jemu vlastní hezky zdokumentoval cestu hradeckého JWOC týmu. O 2 minuty pomalejší a 72. nejlepší tým Tiomily 2013 Turnov zachytil své historické chvíle písemně minutu po minutě.

4 české dorostenecké týmy ve Stockholmu také srdnatě fandily českých hokejistům a na rozdíl od nich to srdíčko na "hřišti" opravdu nechaly. Takže snad v budoucnu uvidíme mezi Tiomila vítězi další Procházky a Klechové 😉

Můj příběh Tiomily 2013 byl pouze všední, ale moc jsem si ji užil. Náš finský tým stoupal a padal mezi 10. a 30. místem. Z celkových 120 km jsem ukousnul na 8. úseku 13,5 km za 68 minut a předával na 12. místě. Bylo 7 hodin ráno, nad hlavou svítilo sluníčko, repráky NTNUI tepaly do rytmu a všude okolo bylo tisíce orienťákem poblázněných lidí. What a beautiful morning! 😉

Dekadentnější a opět nezapomenutelný příběh o dobrodružství sepsal kdo jiný než Honza Mrázek.

A když bylo po všem, vydali jsme se do haly Globen i my 😉 Švýcarské "krávy" hnaly svůj tým proti Kanadě jako o život.

Kde tě máme Jaromíre (68)? Kluci by potřebovali nakopnout.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-
Před Tiomilou:

Ačkoliv celá Skandinávie žije přípravami na Tiomilu, reprouši z celého světa využili ještě předcházející víkend k přípravě na MS. Švédská Silva Liga se běžela ve středním Švédsku u města Tibro. Místní terén se totiž podobá terénu klasické trati na MS a tak se nabízela zajímavá příležitost zazávodit si ve velké konkurenci v relevantním terénu. Pro mě byl závod trošku jako noční můra s chybou téměř na každé kontrole, ale i takový výprask je asi součástí tohoto sportovního kolotoče. Závod byl rozhodně hodně fyzicky náročný a méně letecký než se očekává na rekordně dlouhé klasice na MS 2013 ve Vuokatti (19,5 km, 4:40 min/km). Ale vítězové možná budou titéž. Kraloval tradičně Thierry a Simone.

GPS tracking.

Po víkendu následovalo soustředění české reprezentace okořeněné účastí švýcarských reprezentantů. Sparing nám dělali s těch nejznámějších Daniel Hubmann a Babtist Rollier. Hezky jsme si s analyzovali třeba tento middlový trénink. Výsledky.

Po kempu jsem se s radostí připojil ke svému turnovskému oddílu, který završuje svůj skandinávský trojblok (Jukola 2008, 25-manna 2010) startem na Tiomile! Bohužel sám se do historických tabulek nezapíšu a maximálně pomůžu jen jako "kecal" (rozuměj rádce ;). Se stejně velkou chutí a bojovnou náladou budu tentorkáte pomáhat k dobrému výsledku svému novému finskému klubu RR (Rajamaenu Rykmentti).

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: , , | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: