Velikonoce v Göteborgu

Že sněhová situace není veselá ani na severu Evropy, vám nemusím povídat, ale tak krušná jako v Česku rozhodně není, lze-li věřit českým médiím, protože my jsme o fous unikli. Také Finsko hlasí 100% pokrytí a jen Švédsko hlásí první známky jara a přitahuje orientační běžce jako magnet. I náš finský klub RR nakonec zakotvil na týden na západním pobřeží Švédska v Göteborgu. Kdo na dálku přes internet sledoval naše juniory při juniorském MS 2008 u tohoto města, byl určitě uchvácen místními terény tak jako já. K dlouho vysněné návštěvě konečně došlo.

Toto roční období je k běžcům z kontinentální Evropy přívětivé. Stále ještě tvrdě zamrzlé bažiny naše slabé nožičky nevcucnou nýbrž hezky podrží. Ale to je stále jen půlka úspěchu. Vysoké vřesy nutí kolena zdvihat hodně vysoko a mapa nabízí čertovské rébusy. Jen se koukněte na jedno kratší video:

Na velikonoční pondělí jsme vyrazili i na ostrý závod – Vikingaträffen. 60 km severněji, terén byl běžečtější, ale stále mapově zajímavý. Čtvrtý flek v cíli byl za dané únavy a chybek uspokojivý. Výsledky H21.
Celá mapa

Tak ještě pár dní tréninku a už to budeme umět 😉 Každý Švéd prý směřuje své úsilí ke "kanon-formě", tak proč si trochu nezkrátit cestičku 😉

Kanonform i Göteborg. Vi hittade den! 😉

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: