Lipica Open 2013

Summary in English

Bad weather is a necessary follower of the czech national team during winter preparation. It has found us even in Slovenia. But our one week training camp was not disturbed at all. Rain, fog or cold did not stop us to train twice a day and brush up our skills. The program was quite varied and embraced both city sprints and forest disciplines. 7 days, 10 trainings and 2 races in the end – famous Lipica Open. My maps are saved here and here is Lipica Open webpage
+ 2Drerun:
Lipica Open Day 1, Long
Lipica Open Day 2, Middle

Small Slovenia always guarantees high quality maps, interesting terrains and perfect competition 😉

Lipica Open 2013 a soustředění ve Slovinsku
Proč to pro zpestření nevzít od konce, na způsob zpátečníků z Červeného trpaslíka 😉

Hustý déšť bičuje závodníky i pořadatele tradičního slovinského jarního závodu Lipica Open, kterého se účastníme v závěru našeho týdenního soustředění.
Ale Čeští závodníci hýří optimismem, neboť ví, že už za pár dní, tudíž na počátku soustředění, bude naopak svítit sluníčko a po každém absolvovaném tréninku budou nohy bolet míň a míň. A trenéra Novotného přestanou bolet záda. Medaile se rozdávaly ještě před vyběhnutím do lesa, alespoň odpadl stres z výkonu. S Italy jsme se dohodli, že první desítka je naše a nepolezeme si vzájemně do zelí. Tentokrát jsme mezi sebe vzali Nora Magne Daehliho z Haledenu, ačkoliv je teda hroznej zpátečník, co nepije alkohol, což potvrdil tím, že láhví vína i medailí za druhé místo zpátečnicky ocenil pořadatele.

Program soustředění byl příjemně pestrý, střídaly se městské sprinty s tréninky v lese, individuální i hromadné cíle. Jednou z perliček bylo, když trenér na původně vrstevnicovou mapu dokreslil po tréninku objevené cesty, hustníky a kameny a předal pak tento výtvor slovinským správcům mapy. Ale našel bych i stinné stránky soustředění a to neustále ždímání dresů na první kontrole, tak abychom se z mokrého lesa vrátili vždy suší.

Jak probíhal jeden z tréninků, můžete vidět na videu z "head-kamery". Nenechte se zmást, je nahráno pozpátku, na originálním záznamu jsme samozřejmě běhali standardní technikou pozadu.

Doplním ještě pár zajímavých analýz z 2Drerun a mapového archívu:

Lipica Open Den 1, Long
Lipica Open Den 2, Middle
Sprint Piran
Výživný noční trénink za deště a mlhy

Více map v mém mapovém archívu.

Na závěr bych ještě chtěl vyšvihnout poklonu mapařům, kteří vyrábějí ve Slovinsku neskutečně dobré mapy, a to především Danielu Lebarovi, Zdeňku Sokolářovi a Ivanu Nagymu. Díky!:up:

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: