V mrazu až do varu! Reprezentace v Hradci.

První novoroční setkání reprezentací proběhlo v Hradci Králové a jeho okolí. Příjemné zázemí jsme získali v hradeckém hotelu, který bude v létě figurovat jako centrum Juniorské mistrovství světa. Teplíčko na pokojích nebylo od věci, protože loni na Radosti jsme v lednu i na pokojích doslova mrzli. Hradec Králové nebyl zvolen úplně náhodou. Junioři si totiž mohli naplno otestovat závodní terény a to snad i s kvalitními soupeři v podobě dospělého manšaftu. A nám staříkům svým elánem zvyšovali motivaci. Například takový štafetový trénink v padesáti lidech už má solidní grády 😉

Začalo se v pátek večer parádním nočním middlem (zimní hradubická liga) v Chocni. Mě ani mému světlu závod příliš nesedl. Bohužel nemám svou GPS, ale zajímavou analýzu závodu ostatních GPSek můžete vidět pomocí 3D Rerun.

Nevinná rozcvička našich mozků přišla na pořad v sobotu ráno ve formě paměťáku (mapa 2DRerun Chromý, Kubát, Dlabaja) od kontroly ke kontrole. Na postupu se nesmělo koukat do mapy. Neměli jsme zapojovat buzolu, ale navigovat se mezi výraznými body.

Odpoledne přišel zlatý hřeb celé akce – štafetové úseky, které nás i v -7 °C dostaly do varu. Fáze nahradila původní intervaly terénem. Tento mapový trénink perfektně spojil čistě terénní běžeckou část s orientačním během v plné rychlosti a s negativním rušivým vlivem soupeřů.

A přímo do mrazivého dějiště vám dovolím nahlédnout svou toulavou kamerou, která zachycuje průběh prvního úseku A 😉
Ještě přikládám mapu úseku A, která po kompresi videa na youtube není příliš zřetelná.

Děkuji Jirkovi Vébrovi za pomoc s vytvářením videa i za výrobu skvělé kamery!

V neděli jsme vytřepávali laktát volnou klasikou na Biřičce. Opět na upravené mapě bez cest a upravenými porosty. Muže čekalo 15 km, které jsem běžel necelých 90 minut. Má mapa s postupy.

Celé shrnutí soustředění je na stránce reprezentace. Myslím, že se podařilo z nehostinných podmínek vytáhnout maximální rozvojový efekt :up:

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: