Hledám partnery a chci se vám odvděčit!

Poslední dvě sezóny byly jako let letadlem za velkých turbulencí. Rok 2011 začal ziskem atletické medaile a končil euforickým vítězstvím Dolomitenmanna. Jenže vrchol sezóny jsem prožil v útlumu a mé sedmé mistrovství světa ve Francii tak nebylo zdaleka tím, k čemu jsem půl roku směřoval. Převládala demotivace a zdálo se, že sedmá účast na MS byla tou poslední.

Po sezóně jsem si našel novou zajímavou práci, pokračoval jako doktorand a trénink posunul na vedlejší kolej. Ale když jsem vzal v únoru turnovskou mládež do Portugalska, ochutnat velký svět závodů, probudila se ve mě opět silná touha běhat. V červenci 2012 jsem pak dostal (a né sám) sportovně nejcennější dárek – nádherné štafetové vítězství.

Co taková medaile změní ve vašem životě? Materiálně kromě té pozlacené placky nic, ale mentálně rozhodla o tom, že už nechci, aby se zastavila cifra mých mistrovství světa na čísle osm. Přede mnou i celým českým orienťákem je obrovská výzva v podobě mistrovství světa ve Finsku. Chlapi, kteří nás v průběhu našeho růstu silně motivovali, tam dokázali v roce 2001 získat bronzovou medaili. A to je rozhodně jeden ze snů, který chci snít v průběhu letošní přípravy.
Radek Novotný, Ruda Ropek, Michal Jedlička a Michal Horáček! Velký respekt, pánové!
Cesta do Finska
V průběhu podzimu jsem učinil několik zásadních rozhodnutí, abych v červenci opět mohl hrdě a sebevědomě obléct český dres. Prioritou je dokončit doktorandské studium, ale snížil jsem svůj pracovní úvazek. Jako kámen úspěchu vidím důkladnou adaptaci na finský terén a proto se na jaře stěhuji do Finska do nově zřízeného mezinárodního tréninkového centra. Přestupuji ze Stockholmu do Helsinek, kde mi vyšel vstříc silný Rajamean Rykmentti. Společnou přípravu zahájíme v únoru Portugalsku a přes Tiomilu a Jukolu ji snad přetavím i v úspěšný výsledek na mistrovství světa. Je fajn najít v cizí zemi „domácí“ prostředí 😉

Proč a pro co hledám partnery?
Protože za velkými výkony je hodně energie, která je vyjádřena nejen časem v lese a kapkami potu na čele, ale také sháněním financí na soustředění a závody. Jen pouhé akce reprezentace zabírají v roce 2013 70 dnů, které strávím mimo produktivní práci, a tak je každá materiální či finanční podpora ohromnou pomocí k zajištění udržitelného stavu vrcholných výkonů a ne doplňkového sportování po večerech. Rozvoj na elitní světové úrovni se nedá dělat jen v domácím lese. Výjezdy do kvalitních terénů jsou nezbytností. Například podzimní soustředění v Clermond Ferrand s francouzskou reprezentací stálo několik tisíc, ale věřím, že podobné akce jsou cestou na vrchol. Nesmíme opomenout, že český tým získal v posledních letech v zahraniční slušný respekt, který nám otevírá k podobným akcím dveře a můžeme tak dále růst. K realizaci tohoto druhu přípravy potřebuji vás.

Chci se odvděčit
Všichni víme, že orienťák není sportem, kde vám jedna zlatá medaile zajistí popularitu Aleše Valenty či Davida Svobody a velkým sponzorům nemáte co nabídnout. Proto chci oslovit vás, kteří jste přímo součástí našeho hezkého sportu a kterým já sám můžu nabídnout něco zajímavého zpět. Nechci jen propagovat vaše jméno na závodním dresu nebo webových stránkách, rád bych nabídnul přímo vám nebo vaší tréninkové skupině či celému klubu, ve kterém působíte, své zkušenosti a schopnosti. Může to být přednáška, výuka či beseda, příprava kvalitního tréninku či celého soustředění včetně mé osobní účasti na takové akci.

Dále rád poradím s tréninkem, připravím tréninkový plán a nebo pomůžu s přípravou na konkrétní závod. V případě zájmu nabízím i možnost zúčastnit se kvalitních soustředěních v zahraničí, na které každoročně vyrážím se skupinou přátel.

Moc rád si o tom s vámi popovídám více.

Můj mail: tdlabaja@gmail.com
Můj telefon: 777 61 91 58

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: