Park World Tour 2012

Návrat na místo činu po 7 letech. Bylo potřeba oživit staré vzpomínky na úžasnou tour po Číně z roku 2005. Tentokráte ale s početnou českou výpravou.

Další informace včetně map na stránkách PWT.

Stavitelem prvních dvou tratí PWT byl Jaroslav Kačmarčík. Z relativně lehkých terénů vytěžil opravdu hodně a připravil zajímavé tratě. Obzvláště middle v "příměstském lese" v okolí Vasa muzea byl orienťáckou lahůdkou. Les s velmi nízkou viditelností s erozními tvary.

Mapa PWT 1

Překvapivě mi to docela táhlo a závod byl v plné rychlosti velmi zajímavý. Většina kontrol byla až nepříjemně schovaných. V závěru závodu jsem ztratil asi 15 vteřin v dohledávce 13. kontroly, kterou jsem začal hledat v kamenném poli o 20 metrů dříve a předpokládal, že je opět dobře schovaná. Nakonec z toho bylo hezké 3. místo za Osterbem a Müllerem.
Mapa PWT 2

Překvapivě skvělý orienťák, který jsem nezačal zrovna nejlépe. Minutová chyba na primitivní první kontrolu. V lese byla bohužel před 1. kontrolou vyšlapaná pěšina na které jsem se marně snažil objevit lampion. Zbytek závodu už byl pod kontrolou. Na 14. kontrole mě ale doběhl o 2 minuty Matthias Müller, který se ale nečekaně odfárstoval na 16. kontrole a v cíli nás nakonec dělilo pouhých 13 sekund na druhém a třetím místě. Perfektní závod zaběhl vítěz Timo Sild.
PWT parta na Velké čínské zdi
Po třídenní pauze pokračuje série u 30 milionového města Chongqing Čínským mistrovstvím. Při slavnostním zahájení jsme si užívali tradičně velké pozornosti čínských závodníků i diváků.

Závod ve sprintu se určitě zařadí mezi ty nejhezčí PWT vůbec. Z kvality závodu jsme měli trochu obavy, ale jak se ukázalo, Čína už to umí. Běželo se v členitém "zemědělském slumu". Bohužel brzo po startu závodu začalo pršet a z běžeckého závodu se stal přebor v bruslení na kluzkém povrchu. Jako poslední startující jsem si to řádně vychutnal a po téměř bezchybném výsledku končím daleko za nejrychlejšími 😦
Mapa PWT 3

Déšť a zima nás provázela i další den. Odjeli jsme na závod do hor. Čekaly nás rýžová pole a zarostlé bambusové lesy. Na první pohled nic pěkného v čem byste chtěli závodit. Ale po doběhu jsme byli všichni plni netradičních zážitků. Tohle byla pravá Čína, wow! 🙂

Po sprintu jsem cítil velkou křivdu, že mě o dobrý výsledek připravila změna počasí, a tak jsem do middlu nastoupil hodně namotivovaný. Zaroslý les a bahnitá podložka právě toto vysoké nasazení vyžadovaly. Po téměř bezchybném výkonu jsem byl odměněn prvním PWT vítězstvím a zároveň titulem mistra Číny :ninja:
Mapa PWT 4

Nevlídné počasí pak vytvořilo hezkou kulisu kamennému lesu, který jsme navštívili odpoledne po závodě.

Dlouhá cesta do Pekingu a krátký spánek před posledním závodem tour v botanické zahradě. "Tradiční" parkový orienťák skončil netradiční remízou. V nejrychlejším čase jsme doběhli shodně s mladým Belgičanem Yannickem Michielsem.
Mapa PWT 5

Tour jsme zakončili velkolepým slavnostním večerem a prohlídkou Pekingu. Díky PWT. Opět to bylo nezapomenutelné.

Categories: Orienteering | 6 Comments

Post navigation

6 thoughts on “Park World Tour 2012

1. anonymous

Anonymous writes:Trošku uber počet obyvatel v Chongqingu,teda trosku vic

2. anonymous

Judmis writes:Na PWT se middle může jít na 7500 to je jde, ale na PP na Kalichu to nejde! Tomu nerozumím! Olafe, pošli to na ukázku soutěžní komisi.

3. dlabaja

Kolik teda je anonymův tip na počet obyvatel? Místní "anonymové" říkali 33 milionů 😉

4. anonymous

Anonymous69 writes:As of November 2010, the municipality had a population of 28,846,200,[3] although the urbanized area is estimated to have a population of only 6 or 7 million."The world's biggest cities: How do you measure them?". BBC News. 29 January 2012.

5. anonymous

sosna writes:Chongqing není jen samotné město, ale i provincie přesněji direct-controlled municipality, která vznikla oddělením od provincie Sečuán. Pak by mohl počet obyvatel skoro sedět.

6. anonymous

Anonymous writes:K PWT2 – kde se tam v tom pškném lese (Changchun)vzal podrost. Oni už tam nepasou krávy?