Euromeeting – Rakousko

Soutěž "béčkových" týmu zamířila do "ačkového" terénu. Alpské špičáky nad Innsbruckem shlíželi 3 dny na potící se závodníky Euromeetingu, kteří fascinovaně vzhlíželi opačným směrem. Kulisa závodu byla úchvatná.

Atraktivitu závodu také navýšila podobnost terénu s mistrovstvím světa 2014 v Itálii a tak do Rakouska dorazilo na soustředění i několik silnějších týmů.

Euromeeting byl zahájen takovým velmi neškodným běžeckým sprintem u sportovního areálu v Innsbrucku. Původně se mělo běžet v horském městečku, ale závod musel být bohužel přesunut. Mezi Čechy rychlé nožky předvedla Terka Novotná a Vojta Král. Mapa a výsledky.

Vrcholem klání byla sobotní krátká trať. Dovolím si odkázat na reportáž Jana Kocbacha s fotkami a mou vyfocenou mapou 😉
Osobně jsem se závodem protrápil. Tři týdny nic nedělání od MS byly v tak náročném terénu hodně znát a už po 15 minutách mi došlo. Orienťácký zážitek byl ale nezapomenutelný.

Třetím závodem byla klasika, nepříliš mapově těžká ale hodně kopcovatá a s nádhernou kulisou všude okolo. Stejně jako na krátká trati se běželo skoro ve 2000 m.n.m. Rozjetý mistr světa Lundanes zbořil směrný čas o 10 minut dolů 😉
Celá mapa a reportáž
Pro mě to byl bez síly a energie v nohách spíš trénink dlouhé volné vytrvalosti na pokraji turistiky, ale zároveň i tréninkový restart do zbytku sezóny. Za měsíc máme první soustředění ve Finsku k příštímu mistrovství světa a je nejvyšší čas se vrátit do formy. Naši soupeři nespí 😉

Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment