Rychlejší “Procházka”

Byl to poslední závod náročné a dlouhé série – Mistrovství Evropy a nominačních závodů pro Mistrovství světa. Mám na mysli naši nejrychlejší disciplínu – sprint. Letošní mistrovství hostil Děčín a výběrem terénu navázal na urbanistické skvosty několika posledních ročníků.

Sprintový závod začíná obvykle tradiční předstartovní teoretickou přípravou. Odfláknul jsem ji již loni v Boskovicích a stálo to mě to hodně vteřin, z časových důvodů jsem ji bohužel odfláknul i letos. Možná mě to taky něco stálo, ale "defenzivními" obíhačkama (mimo průchody ve zdi) jsem asi tolik neztratil.

Letos šlo o hodně. Sic jsem prý již po šesté obhajoval titul, ale mnohem větší motivací byla nominace na mistrovství světa. Mladí borci mají rychlosti na rozdávání a letos jim koukám spíš na záda. Zdálo se, že pokud necinkne zlatka, tak na sprint do Lausanne nejedu.

V okolí zámku jsem čekal mapově i fyzicky hodně těžký závod. Naštěstí to bylo spíš lehčí, ale v běžecké rychlosti furt dostatečně těžké. Prostor nabízel sprintovou lahůdku jako třeba tradiční Litoměřický tulipán, kde délkami nešetří a závodníkům servírují maximální menu. Ale MČR má daný vítězný čas a ten byl naprosto dodržen.

Výtky určitě lze vznést k mapě. Mohla být udělána trochu více "blbuvzdorně". Některé detaily nelze přečíst u stolu, natož při běhu. Např. šířka srázů v serpentýnách u zámku či soukromý pozemek u kontroly 13 (která rozdávala bronzové medaile).

Naprosto špatné bylo umístění kontroly číslo 9. Kde bylo nevhodně zmapované podloubí restaurace a samotná kontrola pak uprostřed soukromého pozemku… Zbytečná kaňka na jinak výborném pořádání. Nezkušenost mohla zapřičinit velký malér.

Výsledkem této rychlejší procházky po Děčínských krásách byl nakonec "pragovácký sendvič".

Procházka, Dlabaja, Flašar
Článek v Děčínském deníku.
A jak nakonec dopadne česká nominace pro MS ve Švýcarsku se dozvíme nejpozději v úterý na webu reprezentace.

Víkend pak patřil závodům u Nového Boru. Byl jsem rád, že se po měsíci závodění konečně nemusím honit za každou vteřinou a můžu si běžet jen tak pro dobrý pocit. Bohužel jsem na některých kontrolách strávil tolik vteřin, že dobrý pocit přicházel jen z té krásné přírody okolo 😉

Nedělní middle v Kytlici patřil snad k tomu nejlepšímu, co si v ČR vůbec můžeme zaběhnout. Fantastické!
Celá mapa
A protože příští závod v ČR poběžím až v září, tak doufám, že podzimní část sezóny bude podobně hezká. Příští víkend mě čeká Mistrovství Francie na middlu a ve štafetách. A všem, kteří míří k Fryštáku na Ráztoku, přeji hodně štěstí!

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: