Švýcarské nominačky (podruhé)

Letošní model sezóny malinko připomíná model sezóny 2008, kdy bylo jednoznačně zacíleno na MS a nebylo příliš času nazbyt. ME i MS bylo již v první půli sezóny. A tak všechny nominační závody (pro ME i MS) byly umístěny do Švýcarska a slouží jako jasná příprava na MS.

V půlce dubna proběhlo první kolo švýcarské přípravy – nominačky na ME. Minulý víkend, kolo druhé, nominační závody na MS. Zatímco v dubnu to byl ještě nejistý test formy, na konci května už závodník tuší, co má v nohou. Ačkoliv neúspěšné vystoupení ve Švédsku sebevědomí vůbec nepřidalo, věřil jsem, že na "kontinentu" to půjde hezky česky jako doma 😉

Na programu byly 2 závody middlu a mezi ně vklíněný long. Na middlu mi docela výrazně chyběla koncentrace a výkony poznamenalo hodně chyb. Long bohužel taky nebyl bez chybičky, ale naštěstí se velké nasazení potkalo s dobrou formou a na 16 kilometrech se mi podařilo chyby částečně smazat.


Celá mapa

Závod na longu nezačal úplně nejlíp, 1. kontrolu "někde mezi smrčky" jsem netrefil a už v úvodu nabral zpoždění. Naštěstí poté se hlava i nohy rozjely na maximum. Až do chvíle, kdy jsem stoupal vzhůru od kontroly 7 směrem ke kontrole 12. Nedal jsem si pozor na křížení tratě a vydal se po špatné spojnici :yikes: Tak tohle už zavánělo ručníkem… Pěkných 10 vrstevnic navíc než jsem si pomýlení všiml…. A bylo jasno, že pokud chci dobrý výsledek v cíli, bude to hodně bolet. Navíc šahám do kapsy pro gelík a ouha, někde vypad 🙂 (a jeden mi z kapsy vypadl už při rozcvičování před startem, takže teoretický energetický příděl byl vlastně docela vysoký 😉 )

Po 16. kontrole přebíháme do druhé části lesa, která je již méně kopcovitá. Zpětně z výsledků zjišťuji, že mám minutové vedení. Volím dobrý postup na 17. kontrolu. Zbytek trati nevypadá nijak náročně. Jen 4 roky stará mapy by mohla činit problémy. Přemýšlím odkud dohledávat 21. kontrolu. Volím pravou stranu. Od chvíle co opouštím asfaltku je to boj s podrostem a náletovými hustníky. Ke kontrole přibíhám značně nejistý. Je zakrytá mezi smrčky. Údolí téměř neznatelné. Usuzuji, že jsem špatně. Ale kde jinde bych asi mohl být??? Po 2,5 minutách se vracím zpět a kontrolu nacházím. V duchu se sám sebe ptám, má-li ještě cenu pokračovat? Zbytek tratě je docela boj, hodně podrostu, ačkoliv les z mapy vypadá neškodně. Bojuji spíš z povinnosti. Pocitově to mohl být onen bájný "perfektní" závod, ale chybama jsem ho zpackal. Snad to vyjde alespoň do první trojky.

Večer po opravených výsledcích se dozvídám, že jsem si vyběhl letenku na MS 😉

Těším se Lausanne! 🙂 Už za 45 dní.

Všechny mapy a výsledky na webu reprezentace.

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | 1 Comment

Post navigation

One thought on “Švýcarské nominačky (podruhé)

  1. anonymous

    Anonymous writes:Tak jeste ze jsi to dobehl. Paradni vykon,chyby k ob proste patri. Gratulace, Milan z Dobran

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: