Extrémně lahodný Portugal Meeting

Týdenní únik od práce, ze školy a ze zimy a na chvíli se opět naplno oddat sportu. Opět po roce jsme s Turnovem odletěli do tepla na jih Evropy do kvalitních terénů. Zrovna před rokem jsem psal do časopisu orientační běh několik rad jak a kam vyrazit především s ohledem na cenu a kvalitní terény. A jestliže loni jsem mohl říct, že nabídka je opravdu široká, tak letos to je přesně naopak. Nízkonákladové letecké společnosti svou nabídku z ČR na jih hodně zkrouhly a byl jsem docela bezradný, kam vyrazit, abychom za letenku nedali tolik jako jindy za celé soustředění. Nakonec se to podařilo a tentokrát se letělo do Madridu a pokračovalo do Portugalska, kde jsme potrénovali jak v písečných dunách, tak ve výtečných horských terénech na Portugal O Meetingu.

A bylo to panečku něco. Extrémně běžecky i mapově náročné jako by vám servírovali lahodný dezert. Kvalitě závodů odpovídalo i obsazení a elitní kategorie praskaly ve švech. Také počasí závodům přálo a teploty se blížili ve stínu v poledne k 20°C a tak nebylo nouze ani o přehřátí a žakýtky. A protože i stavba tratí byla perfektní, nevím co bych závodům vlastně vytknul? Jen za sebe musím přiznat, že jen tak bez řádného mapového tréninku, které přes zimu bohužel hodně zanedbávám, nastoupit na start takhle těžkých závodů není sranda. jakžtakž dobré výsledky (2-3 minuty chyb) jsem zaběhl až v 3. a 4. etapě a stačilo to kupodivu ještě na první desítku.

První den se běžela klasika. Zajímavý rozbor závodu najdete tady díky softwaru Jana Kocbacha. Les byl zarostený a kamenitý, takže se docela vyplatilo držet se na cestách. Vítězným návratem na scénu o sobě opět dala vědět trojnásobná maminka (a mimo jiné 17 násobná mistryně světa) Simone Niggli.

Druhý den v tomtéž lese byl middle. Kamenitá podložka a podrost činili závod hodně náročný a kdo startoval vepředu neměl šanci na dobrý výsledek (např. i Thierry Gueorgiu ;-), ve vzrostlém kapradí byly v závěru doslova dálnice mezi kontrolami. Postupy vítěze Babtisty Rolliera.

Třetí den byl očekávaným vrcholem závodů. Přesunuli jsme se do nového prostoru. Někteří to přirovnávali k Finsku, jiní ke Švédsku a vůbec tam lítaly vzduchem samá pozitiva. Chyb se opět dělalo jako máku. A tak nebylo divu, že Thierry opět ukázal svou technickou převahu. Souhrn výsledků, map a postupů najdete opět u Jana Kocbacha. Byl to závod WRE, takže se nesmělo běžet s GPS.

A jestli čtvrtý den jsme očekávali návrat na místo činu 3. etapy, tak pořadatelé vytasili další nově zmapovaný kus lesa, který nabídl opět zcela jiný orienťák, tentokrát především svah, kamenné plotny a neprůchozí hustníky. Startovalo se hendikepem s velmi dobře udělaným motýlkem, takže jen mimo jednoho křídla jsem běžel celou trať sám. Postupy druhého v cíli Daniela Humbanna.

Děkuji pořadatelům za parádní závody a 15 kolegům a kolegyním za hezké soustředění 😉

A protože se mi daleko od domova trochu stýskalo po dění v Česku, navštívil jsem oblíbený web behej.com a co nevidím? Z hlavní stránky na mě nejen kouká sličná sportovkyně, ale také dva kamarádi Jirka Otrusina a Jirka Michal:

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: