Svěťák v Liberci

Rok utekl jako voda a s podzimem přišel i dlouho očekávaný domácí světový pohár. K naprosté dokonalosti víkendu snad chybělo jen více medailí pro české barvy a tudíž i větší odměna pro fanoušky, kteří nás velmi hezky podporovali. My se opravdu snažili 😉 Z pohledu závodníka to organizátoři zvládli perfektně. A štáb české televize? Ten udělal snad nejlepší přenosy z orientačního běhu, jaké jsem kdy viděl. A to musím podotknout, že závod s hendikepovým startem, kde startuje asi 50 závodníků v 5ti minutách a běží někde v lese 17 kilometrů není sranda televizně pokrýt, natož nemít hluchá místa. Jen tato disciplína je spíš slabinou systému, tak aby ze závodu nebyl pro většinu závodníků jen přespolák. Pro závod světového poháru určitě zajímavé zpestření, ale medaile z MS by se za toto určitě rozdávat neměly. Snad zarazíme totálně zcestné myšlenky IOF

V sobotním middlu jsem doběhl na 19. místě (moje postupy červené tečky). V cíli to bylo opět s pocitem promarněné šance jako minulý víkend na MČR na klasice. Fyzicky dobrý závod, ale znova jsem to nezvládl mapově. Jen na velkých chybách byla rezerva 2 minuty, což by s přehledem stačilo na velkou bednu. Solidní rychlost potvrdilo i několik mezičasů do první pětky.

Nedělní klasika s hendikepovým startem. Vcelku dobrá startovní pozice. Půl minuty před mnou startuje silná skupina, kterou chci stáhnout hned v prvních metrech. První kontrola je na očekávaném místě, postup mám sice předem připravený, jenže skupina běží jinudy (Merz, Anjala, Haldin). Nechci riskovat a běžím raději s nimi, po půl kilometru si to ale rozmýšlím, věřím svému postupu a pokračuji sám. Bohužel na kontrolu přibíhám o minutu později. (GPS analýza postupů na 1. kontrolu) Naopak "moje" skupina se dostává téměř do čela závodu za Hubmana s Gueorgiou. Pokračuji sám a na 5. kontrole mě pohlcuje další velká skupina (Hertner, Procházka, Lysell atd.), se kterou běžím až do cíle. Motýlky nefungují příliš efektivně pro větší skupiny závodníků. Z deseti závodníků dělají pětice… Po celou trať nebylo potřeba příliš mapovat. V závěrečném kopci (po 100 minutách běhu) už nemůžu. Skupina si dobíhá pro 7. až 20. místo, Jan Procházka dobíhá 12. a já 16.


Předposlední stoupání, náběh do posledního motýlku, skupina 14 závodníků. V posledních minutách závodu už některým dochází síly, např. momentálně druhý ve skupině Ionut Zinca ztratí na Jerkela Lysella 3,5 minuty, z toho 1,5 minuty jen při výběhu do arény…

Mapa a GPS tracking z longu

Web závodu s fotkama a výsledkama

Reportáž ČT – krátká trať muži

Reportáž ČT – krátká trať ženy + klasická trať s hednikepovým startem

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | 1 Comment

Post navigation

One thought on “Svěťák v Liberci

  1. anonymous

    Kuba Škoda writes:Ahoja, neměl bych čist o-blogy místo učení, no ale nedá mi to neodpovědět…Ionuta jsem vezl v neděli po klasice na vlak a říkal že měl druhou půlku závodu rozbitou botu a že na konci s tím vůbec nemohl běžet a že byl dost zklamanej protože mohl být v pohodě do desítky .. to jen pro vysvětlení té ztráty:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: