MS 2011 ve Francii

Jaký přívlastek by se nejlépe hodil pro toto mistrovství? Možná něco jako speciální či nevšední a ve finále úžasné!

Česká reprezentace se skvělým švédským masérem Lallou

Když jsme poprvé vběhli do terénů MS, museli jsme přejít do chůze, abychom si nepolámali nohy a nevěděli jsme, co si počít s mapou. A legendární mapa Montagne de Bagne, kde se ztrácí světová esa, ale Thierry běhá nočáky, bude navždy nezapomenutelná. A stejně nezapomenutelné zážitky z lesa snad mají i všichni účastníci doprovodných závodů, kteří byli "hozeni" do tohoto lesa zcela bez přípravy 😉

Pominu-li mnohé zmatky francouzských pořadatelů, bylo to jedno z nejhezčích MS vůbec a díky extrémnímu terénu, který určitě zpestřil kariéru všech reprezentantů, i naprosto nezapomenutelné. Běhal se doslova ryzí orienťák ve fantastické divácké kulise a zázemí českého týmu bylo perfektní. A možná právě díky tomu u mě převládají dobré pocity nad těmi horšími, protože mé výsledky byly daleko daleko za očekáváním 😦 Téměř ideální roční příprava ve finále nedopadla nijak dobře. Takže co dál? Ze stejnou vervou do další sezóny? Nebo svou energii nasměřuji úplně jinam? Sám nevím, na kterou stranu se nakonec přikloní misky vah.


Sprint v Chambery připomínal Tour de France, špalír diváků se rozestupoval těsně před běžci. Úžasná atmosféra! Bohužel jsem udělal obrovskou chybu po výměně mapy, když jsem si neuvědomil, že musím běžet 80 metrů na mapový start a začal počítat odbočky ihned po mapové výměně a tak jsem zahnul dřív.


Běžet štafetu je velká čest a obrovský zážitek. Binga nahradil Adam Chromý. Ale Bet nás hecoval jako za starých časů 😉


Po loňském "přespoláku" v Norsku se běžel skvělý orienťák a trať jsem si velmi užíval. Bohužel těsně před cílem jsem ztroskotal na schované jámě mezi mnoha nezmapovanými jámami a opě přišlo velké zklamání.

Bonus: Nejneuvěřitelnější GPS traking v historii OB!!! Aneb to jako vážně vyhraje Finsko vteřinu před Českem?

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: