VT Rýmařov

Aneb příprava na Francii v českých podmínkách.

Než jsem se přesunuli do horské lesa plného skal, zaběhli jsme si společně test na dráze. Já jsem bohužel na soustředění odjížděl se stále nepolevující bolestí na okraji nártu, a tak jsem jen doufal, že budu moct absolvovat alespoň nějaký trénink třeba i jen volně.

Při rozklusu na dráze to vypadalo bledě, nárt dost bolel, ale po startu když jsem přešel do rychlejšího běhu více přes špičku byla bolest nezvykle malá, pomohly i měkké boty. S potěšením jsem si pak po dvou týdnech znovu užil rychlejšího běhu. Držel jsem se ale původního plánu jen splnit limit a nohu nenamáhat víc než bylo nutné. S časem 15:29 jsem byl spokojený. Snad si brzo zaběhnu 5 km test znova naplno. Myslím, že 15 minutová hranice je reálná. V tomto testu reprezentace bych nejrychlejší Vojta Král se svým soukromým vodičem v čase 15:13.

A teď už ta hlavní část víkendu. Trénovali jsme u Staré Vsi u Rýmařova v prostoru závodu na middlu MS 2008. Který snad alespoň trochu simuloval podmínky MS ve Francii. Špatně běhatelný terén, nemožnost číst mapu za běhu, skály. Kvůli bolesti jsem sice nemohl běhat příliš rychle ale i kvantita kilometrů se hodí. Myslím, že jsme ve třech mapových fazích atakovali téměř 4 hodiny náročného tréninku.

Ukázky z tréninků:

Mapové úseky s mezivýběhy do kopce

Klasika s hromadným startem. První dva okruhy fárstované.

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: