Czech cross country championship. Titles fished out from mud.

English Summary: …such headings we could find in newspapers after this extrem race. For example look here.

Or try to find one difference – world cross country championship yesterday in Spain and czech championship a day before.

The gold medal was won by Milan Kocourek, czech best runner from 3 to 10 km, who got already his 5 gold in this discipline. On the other side, it was my first athletic championship experience and I got my first medal in athletic ever for 3rd place and hopefully brought some surprise into traditional battle of the best athletes.

Mistrovství ČR v krosu. Tituly vylovené z bahna.

…tak takové titulky jsme si mohli přečíst o letošním mistrovství ČR v přespolním běhu. Trenér Kervitzer závod okomentoval velmi hezky: "Mistrovství ČR v krosu jsem jako trenér a divák od roku 1969 ani jednou nevynenechal, což považuji za opravdovou raritu. Letos to ale bylo nejtěžší mistrovství v celé histori. Jednalo se vyloženě a kros v hlubokém bahně a na 1500 m dlouhém okruhu jsem našel jen necelých 100 m , kde bahno nebylo." http://www.kerteam.cz/

A na tomhle místě by si jistě zasloužila být upoutávka na XI. ročník Běhu Kerteamu 😉
http://beh.kerteam.cz

A podobně hezky závod popsal i Honza Mrázek, který doběhl na 6. místě. Jeho článek zde.

Ještě pro zajímavost, nahoře jsou dva obrázky. Oba z tohoto víkendu. Horní z mistrovství světa v krosu ze Španělska a ten dolní z toho českého. A pár hezkých fotek mají i na iDnes.

Jak už napsal Mráz, byl to extrém. A byl to takový extrém, že vlastně ani nevím, jestli měli výhodu orienťáci či atleti. Doufal jsem, že to budeme my, ale v průběhu závodu jsem měl opačný pocit. Paradoxně jsem ztrácel v těžkých pasážích a stahoval v těch běžečtějších. Vítěz Milan Kocourek vedle nás vypadal, že běží snad po asfaltu. Souhlasím s Mrázem, že tento druh závodu je pro orienťáky skvělým tréninkem a výkonnostně průkaznější než pětka na dráze, bohužel krosy a silnice nelze směrodatně z roku na rok srovnávat.

Jsem rád, že když už jsem se výjimečně zúčastnil, tak to byl v dlouhé historii mistrovství výjimečný závod 🙂 Nemůžu říct, že bych se cítil nějak skvěle. Rozběhání nestálo za nic, v průběhu závodu jsem se postupně propadal, ale po 30. minutě jsem se mávnutím proutku probudil a začal konečně běžet. Posledních 9 minut nebylo vůbec špatných. Cílem jsem pak proběhl na 3. místě kousek za druhým a ziskem bronzové medaile jsem asi překvapil všechny na shromaždišti. Rozmary počasí udělají občas i z nudné atletiky zajímavý zážitek 😉
TV reportáž

Advertisements
Categories: Orienteering | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: