Young hopes in Brno

English Summary:
Last weekend I took advantage to spend a training camp with czech young hopes in Brno. There is rather easier terrain, so we mostly used maps without tracks to make it harder. For the youngs it was quite tough training camp with many developing impulses. They experiences night-o, middle distance, knockout loops etc. In the end we also ran a sprint distance in quite green areas full of blackberries. Training could be called as a revenge of Adam Chromy, who prepared all great courses for the camp, but this one was extremly painful.

Mladé naděje v Brně
Minulý víkend jsem opět využil možnosti potrénovat s naším výběrem dorostu. Tentokrát se výběr vydal do Brna, protože když se tvořil plán, dala se tam očekávat snad jen malá či žádná sněhové pokrývka. Kolem Brna nás ale nečekal příliš těžký terén (což se dá říct téměř o většině ČR), a tak bylo potřeba mapy upravit a zvýšit orientační náročnost tréninků. Podle mě není ani jiné cesty, jak vychovat schopné závodníky v našich podmínkách. Tréninky i jejich rozbory snad přinesly účastníkům hodně impulzů k tomu, jak zlepšit svou orientaci ale i mapovou přípravu v budoucnu.

Všechny mapy a výsledky jsou na stránce výběru dorostu

Middle (mapa bez cest). Celá mapa


Vyřazovací okruhy (mapa bez cest, 1:4000). Výborný trénink závodní formou. Dva závodníci běžící proti sobě, smyčky v opačném pořadí. V jednom běhu si mě vychutnal mladý talentovaný Michal Hubáček.


Závěrečný trénink soustředění. Brutální sprint v ostružinách. Na postupu 9-10 jsem se na poslední chvíli rozhodnul jít rovně (v zimě přeci hustníky docela jdou 😉 ) a byl jsem místní vegetací zcela uvězněn. Ale nakonec jsem prošel (GPS je důkaz, někteří dorostenci mi něvěřili, že to bylo možné 😉 ), ačkoliv to stálo hodně šrámů a trny jsem měl dokonce i uvnitř bot, takže zbytek tréninku už jsem jen tak odpajdal, aby se trny nemohly zabodnout hlouběji. Trénink nakonec dostal hodně přízvisek jako fekál, ostružinové orgie či pomsta Adama Chromého.

Advertisements
Categories: Orienteering | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: