Reprezentační soustředění u Hradce Králové

Po intenzivním mapovém obžérství v Alicante přišel na řadu další unikátní chod, troufl bych si ho skoro nazvat Polreichovskou delikatesou. Radek Novotný nás nešetřil jak fyzicky, technicky tak takticky.

Vše podstatné najdete i v reportu na stránce reprezentace.

Páteční noční volný trénink v Bělči nad Orlicí byl hodně náročný především spoustou polomů. Snažil jsem se ho využít především k procvičování azimutů, což bylo mezi popadanými stromy občas hodně náročné. Ale mám pocit, že se má technika pomalu lepší.
Mapa s tratí.

V sobotu dopoledne byl na programu další tréninkový závod. Takovou lahůdku jsem ale opravdu nečekal. Běžel se prodloužený sprint na Kunětické hoře. Sice nad očekávání drsný terén, ale neustále spousta úloh k řešení. Pocitově to nebylo nic moc, ale nakonec jsem měl v cíli nejrychlejší čas.


Mapa s GPS křivkou – 1.okruh, 2. okruh


Kadeho fotoalbum s fotkami z celého víkendu

Odpoledne se pokračovalo opět technikou. Mozkové závity musely jet naplno (např. novinka "odbočovák"), ale i tak jsem do závěrečného měřeného SIčáku vybíhal na kost promrzlý. Hold v teplém Alicante jsem asi zapomněl, jak je potřeba se v zimě oblékat.

V neděli nás bohužel čekalo podobné počasí. Prý až -7 °C, ačkoliv nádherná modrá obloha se sluníčkem. Běžel se další trénink v závodním tempu. Z mapy byly vymazány všechny cesty a žlutá barva. Jen posuďte sami, jak se změnila obtížnost tratě.


Celá trať

Celá trať

Závod bylo potřeba běžet ve 100% koncentraci. Větší chybu jsem udělal až na 9. kontrole, kdy jsem naběhl do vedlejší vodoteče. V závěru závodu už jsem se viděl skoro v cíli a hodně zachyboval na dvou jednodušších kontrolách. V půlce postupu na 16. kontrolu jsem přebíhal nezmapovou mokrou rýhu a zaměnil si ji za tu v mapě, pak jsem se dokonale nechal poplést neočekávanými hustníky a pasekami a ztratil se. A další ještě větší chyba přišla hned na další 17. kontrole, kde se mi nezdála vzdálenost hustníků s hledanou kontrolou od mokré rýhy nalevo a pak ani po zdrženlivém náběhu do onoho hustníku jsem kontrolu nenašel. Kontrolu jsem zahlídl až po dvouminutovém bezradném pobíhání okolo. Tak snad poučení pro příště. Má ztráta v cíli byla minimální. Hold nám všem takový trénink dělá asi ještě problémy.

Po téhle fázi už jen následoval 45 minutový volný mapový přeběh na ubytovnu a za soustředěním se udělala formální tečka.

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: