AMS 2010 – katastrofa a vydřená medaile na závěr

Akademické MS proběhlo ve Švédsku v Borlänge a bylo velmi pěkně uspořádano oddílem Stora Tuna, jehož dres nosí třeba Honzové Šedivý a Mrázek.

Česká reprezentace absolvovala před začátkem AMS ještě soustředění v Trondheimu, ačkoliv nebylo nijak tvrdé, nějak mi zahýbalo s formou a poslalo mě nečekaně hodně dolů.

Akademické MS přineslo 4 hezké závody ve 4 rozdílných terénech. Nejhezčím závodem byla určitě dlouhá trať, kterou jsem ale vynechal a soustředil se na stejné disciplíny jako poběžím na MS.

Prvním závodem byl pro mě sprint, kde jsem obhajoval zlatou medaili a neměl jsem důvod si nevěřit. V Trondheimu mi to běhalo docela dobře. A závod byl pravým opakem, velmi brzo mi ztuhly nohy a rychlost byla pryč. Ani bez chyby bych nemohl útočit na medaili. K tomu ještě připočtu chybné zabočení na 1. kontrolu a několik špatných voleb a bylo z toho 9. místo a nejhorší výsledek z Čechů. Čest českých sprinterů zachraňoval alespoň Bet, který téměř získal bronz.
Celá mapa i s postupy závodníků je na Runoway

Do middlu už jsem nastupoval bez ambicí, ale připraven hodně bojovat. Závod byl nakonec v přijatelném "kontinentálním" terénu. Medaile nevisela nijak vysoko, protože většina závodníků udělala nějakou větší chybu. Já jsem nepochopil mapu před 7. kontrolou a pak v úplném závěru před 14. kontrolou, kde jsem se propadl z 6. místa na 12. Kluci na medaili opět nedosáhli. Zato Radka Brožková urvala rovnou tu nejcennější!!!!
Celá mapa i s postupy závodníků je na Runoway

Skládání štafet bylo zajímavým oříškem. Kluci mířící na MS byli docela v útlumu a vypadalo to, že i chybí bojovná nálada. A tak se přiklonilo k řešení, o kterém jsme mluvili dávno dopředu. Souboj starých proti mladým. A rázem tu byl obrovský souboj. A já se tak dostal do "pragovacké" štafety a začali mi říkat Luboš.

Štafety se běžely ve zvlněném terénu tvarovaném písčitými dunami.

Ukázka terénu a odkaz na Betovu mapu
Byla to prostě rychlá smažba. Což bylo pro staříky mimo formu docela těžké. Ale pragovka dřela a nakonec vyválčila stříbro.

Čtvrtá a poslední akáda, po dvou zlatech přišlo stříbro. Hodně vydřená medaile, která mi připomněla cenu těch dvou předchozích.

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: