ME Bulharsko

Bulharsko, Primorsko, přímořské letovisko jako vyšité (z let dávno minulých 😀 )

V Sofii úspěšně odvoleno a výsledky voleb decentně oslaveny. Zda-li pak nějaký politolog udělá nějaký závěr z volebního okrsku v Sofii? To by bylo úsměvné 🙂

Pak jsme profrčeli celé Bulharsko ve stylových mikrobusech a pozdě v noci dosáhli centra závodu. Náš nízkonákladový hotel je prý ještě zavřený a tak jsme dostali bungalovy. Ale jsou docela pěkné, bydlíme v přírodě a jídlo je taky chutné, takže se naštěstí nevracejí vzpomínky na MS na Ukrajině, uf 🙂

První den jsme si dali model na lesní závody a na sprint. Obě mapy spíš nic moc. A zvláště v lese nás překvapila dost nízká viditelnost a neviditelnost všech cest, světlin, stromů, vývratů, takže jsme se shodli na nekompromisní taktice – azimutový trénink 😉

První den byly na pořadu oba sprinty – kvalifikace a finále.

Úvod kvalifikace byl docela zajímavý, ač to na mapě vypadá jednoduše, tak ty žluté pásy nebyly takřka vidět a tak to byl celkem orienťak, zbytek trati už jen takový doběh do cíle. Písečné duny bylo dost jednoduché oproti dunám, ve kterých jsme závodili při sprintu před 2 rokama na ME v Lotyšsku.

Finále se pak nečekaně neběželo ve městě. Závod to byl docela pěkný, ale zrovna ty kontroly v zarosteném lese mi nějak nesedly a myslím, že nejsou moc sprintové… Na kontrole 6, 7 a 8 jsem docela ztratil. Pak už jsem měl za zády Fabiana Hertnera, který mě postupně dobíhal a na posledních 3 kontrolách šel přede mě a z obrovským náskokem si doběhl pro titul. Moje 15. místo mě příliš nepotěšilo, rezervy tam byly… 😦 Perfektně běžel i Michal Smola, který se z první desítky vy"autoval" špatnou volbou na 16 kontrolu.

Závěr finálového závodu

Po závodě s Bingem

Program ME je hodně náročný. V prvních 4 dnech 5 závodů. Po sprintech následovala kvalifikace na klasiku. Po sprintu jsem byl trochu zklamaný, ale ne příliš unavený, a tak jsem opět nastoupil. Co bylo dost nečekané, bylo strašné vedro, které nás při závodech ničilo. Závod můžu probíhal mezi 12 a 14 hodinou a řada z nás mělo co dělat, aby nepřecházela do chůze. Pro mě to byl hodně velký boj a po 2 velkých chybách jsem v postup nevěřil. Ale vyšlo to na 12. místo (postupuje 17 závodníků).

Po závodě ale kouč rozhodl, ať si dám před štafetama raději pauzu a middle v programu ME vynechám. Hlavně ale doufám, že se na finále klasiky trochu ochladí, jinak to bude dost velký boj a navíc pořadatelé směrné časy vůbec netrefují…

Takhle si bydlíme

A v tomhle běháme

Kvalifikace middlu, které jsem se nezúčastnil nedopadla úplně podle našich představ. Úžasně zazářil Mráz, který už asi pochopil zdejší mapový klíč a oproti svým předchozím řečím, už je v lese jako doma 😉 Bohužel velmi smolně si mimo 17 nejlepších nevešel Bingo a Šéďa 😦 Solidně běžícímu Betovi už prý chyběla v nohách síla, ale stačilo to.

Postupy middlového specialisty Mráze zde

Dalším závodem byly štafety. Určitě jeden z našich největších cílů. Opět jsem rozbíhal a opět vyrazil ze startu pěkně po "betovsku" rovnou do čela. A už na 1. kontrolu jako tradičně když rozbíhám já, opět na "nejlepší" fárstičku 🙂 Po dnu volna jsem se ale cítil velmi dobře a tak směrem na třetí kontrolu se dostávám opět téměř na čelo. Dohlédavka byla hodně "tricky", většina chybuje, naštěstí se nenechám stáhnout a brzy ji nacházím, když ale razím zahlídne mě Němec a Nor a tak vyráží za mnou. Další tři kontroly s Němcem v zádech držím vedení závodu a zamýšlím se nad tím, jestli je to opravdu možné. Německo? To asi první nebudem… 🙂 Na dlouhém postupu na 8. kontrolu se vše sbíhá a balík už zase běží spolu. Pak hloupě nabíhám na cizí fárstu (kontroly 48 a 49), balík mi cuká, ale v dnešní formě nebylo problém jej opět stáhnout. Na divácké kontrole rozvášní všechny Kody, který se tam drží na prvním místě. Na černém křížku dvě kontroly za diváckou jsem už byl opět v čelní skupině, ale další pěkná vypečená fárstička opět zamíchala pořadím. O to víc jsem se ale těšil na budoucí výhodu mých spoluběžců :devil: A jak se očekávalo, Bet i Bingo podali super výkony. Bohužel opět jsme skončili za medailemi. Možná tentokrát chyběla síla a projevila se i únava z předchozích závodů. Ale zas tak úplně špatné to nebylo 😉 Konečné 5. místo (v redukovaném pořadí)

Po doběhu svého úseku (fotky ze závodů Eva Juřeníková)

Následuje den volna a pak finále na middlu (pátek) a finále na klasice (sobota).

Posledním závodem bylo finále klasické trati. Z trati a především horka jsem měl dost velký respekt, začal jsem proto opatrně, jenže asi nesoustředěně a téměř na každé kontrole chyboval a pomalu ztrácel bojovnost. Pak přišly další velké chyby v motýlku a druhou půlku tratě už jsem jen "proběhl" 😦 Nepodařený závěr ME.