S reprezentací ve Slovinsku aneb křest ohněm

Bohatá sněhová nadílka v celé Evropě výrazně ovlivnila podmínky k tréninku nejednoho orienťáka. Co se týče mne, tak k pořádné mapové přípravě jsem se od lednového soustředění v Alicante nedostal. Mrzí mě především zrušení únorového výjezdu do švédského Stockolmu, kde je půl metru sněhu. Toto soustředění mělo být jednou částí připravy na MS v Trondheimu. Bohužel i další soustředění plánované na začátek března ve švédském Finspångu (dějiště letošní Tiomily) je kvůli sněhu taky zrušeno.

Naštěstí je tu první mapový výjezd české reprezentace. Tentokrát kouč vybral náročné krasové terény na jihu Slovinska. Už jsem tam párkrát byl, takže jsem nečekal žadný problém, ale opak je pravdou. Mapové dovednosti se mi někam schovaly. Vypadá to tedy na pomalejší rozjezd, nutné zopakování základních technik a snad mi to půjde brzo jako dřív či líp.

Na prvním tréninku jsme si procvičili používání buzoly, běh na směr, nutnost koukat do dálky. Přes bílá místa je potřeba běžet azimutem, ale zároveň se vyhýbat překážkám. Takže ideální postup je klikatá křivka, ale běžec má správný směr stále pod kontrolou, protože ví, kde se do správného směru vrátit. Tohle mi teda vůbec nešlo. A tak jsem si dal o dva dny pozděj reparát (s vynecháním jedné smyčky) a už to bylo o malinko lepší. Musím jen podotknout, že terén a zvláště kamenitá podložka kladou daleko větší odpor než se zdá z mapy.

[/IMG]

Dalším z tréninků byl middle. Před tréninkem jsme si v rámci teorie zkusili projít některé postupy na papíře, ale to ještě nikdo z nás netušil, jaké peklo nás čeká. Teoretická znalost postupů nám tak vesměs vůbec nepomohla.
[/IMG]

Další typy tréninků, které nás ještě čekají, jsou pameťák, nácvik startů a middle s hendikepovým startem.

Advertisements
Categories: Orienteering | Tags: | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: